Villa Tatilinde Yapılabilecek 5 Pratik Yemek Fikri

Villa Tatilinde Yapılabilecek 5 Pratik Yemek Fikri

Villa Tatilinde Yapılabilecek 5 Pratik Yemek Fikri

Tatil sırasında yemek yeme oranı genellikle artmaktadır. Deniz, havuz ve güneş derken vücut normalde fazla enerji sarf eder. Sarf edilen enerji sonucunda daha sık aralıklarla yemek yeme ihtiyacı hissedilir. Otel ve pansiyonlar tatilcilerin yemek yeme isteklerini günün çeşitli saatlerinde sundukları menülerle karşılar. Fakat villa tatili tercih edenler için bu durum farklıdır. Villa tatilinde tüm öğünler kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Tatil sırasında hızlı ve pratik yapılan yemekler tam anlamıyla hayat kurtarıcı olabilir.

5 Pratik Yemek Fikri

Tatilde yemek yapmak zorunda olan kişiler için vakit çok kıymetlidir. Sıcak ve güzel havalarda mutfakta uzun saatler geçirmek istemeyen kişiler için Villamgo uygulaması bulunmaktadır. Online market uygulaması olan Villamgo kullanılarak gün içerisinde yapmaya karar verdiğiniz yemeklerin malzemelerini birkaç dakika içerisinde sipariş verebilirsiniz. Villaya gelsin uygulaması villa tatili yapan kişiler için tam bir kurtarıcıdır. Siz güneş ve havuzun keyfini çıkarırken ihtiyacınız olan tüm ürünler kapınıza gelir.

Hızlı, pratik ve lezzetli yemekler yapmak doğru ürünlerin bir araya getirilmesi sayesinde olur. Kaliteli yağ ve salça yemeğin lezzetini üst noktalara çıkarabilir. Villa tatilinde kişiler genellikle ekstra ürün almak istemez. Tatil süresine uygun olacak çeşitlilikte alışveriş yapmak her zaman daha avantajlıdır. Bu nedenle az malzemeyle lezzetli yemekler yapmak önceliklidir. Vereceğimiz 5 tarif tam da villa tatiline uygun olan hızlı ve az malzemeye sahip olan tariflerdir.

1. Taze Fasulye

Taze fasulye yaz aylarının vazgeçilmez yemeğidir. Zeytinyağlı fasulye dolapta uzun süre bozulmadan kalabilir. Sıcak tüketilebildiği gibi soğuk olarak da tüketilebilir. Her gün yeni bir tarif yapmak istemiyorum diyenler için oldukça ideal bir tariftir. Tatilin ilk günü yapacağınız taze fasulye yemeğini tatil boyunca rahatlıkla tüketebilirsiniz. Taze fasulye dondurulmuş olarak da tercih edilebilir. Bu sayede fasulye ayıklama derdinden de kurtulabilirsiniz.

Malzemeler: Taze fasulye, domates salçası, domates, tuz, şeker ve zeytinyağı.

Yapımı: Soğanlar doğranarak zeytinyağında kavrulur. Ardından domates salçası da eklenerek kavrulma işlemine devam edilir. Online market uygulamasından sipariş verilen dondurulmuş fasulye de tencereye eklenerek üzerine bir miktar sıcak su ilave edilir. Ardından tuz ve şeker de eklenerek pişmeye bırakılır.

2. Ayran Aşı Çorbası

Ayran aşı çorbası sıcak havalarda tam da içinizi serinletecek bir tarif. Az malzemeyle yapılır ve oldukça pratiktir. İçerisinde bulunan malzemeler isteğe göre değiştirilebilir. Ayran aşı çorbası dolapta saklanarak günlerce tüketilebilir. Tatil süresinde bozulmadan rahatlıkla tüketebilirsiniz. Konserve olarak tercih edilen ürünlerle maksimum 10 dakika içerisinde çorbanız hazır hale gelir.

Malzemeler: Yoğurt, buğday, nohut, tuz, su ve dereotu.

Yapımı: Yoğurda bir miktar su ilave edilerek iyice çırpılır. Ayran kıvamına gelen yoğurt içerisine haşlanmış buğday ve nohut ilave edilir. Tuz ve dereotu eklenerek villa tatilinde tüketilebilecek mükemmel bir çorba hazırlanır.

3. Milföy Pizza

Tatilde canı pizza çekenler için milföy pizzayla pizza yapımı oldukça hızlı ve kolay. Pizzanın tüm malzemeleri arzuya göre değişebilir. Milföy pizza günün her saatinde yenebilen oldukça lezzetli bir tariftir. Sabah yapılarak gün boyu rahatlıkla tüketilebilir. Günlük olarak taze tüketilmesi daha lezzetli olmasını sağlar.

Malzemeler: Milföy, domates salçası, mısır, zeytin, domates, sucuk ve kaşar

Yapımı: Milföy hamur ilk önce oda sıcaklığına getirilir. Ardından elle bir miktar açılır. Kabarmaması için çatalla hamur üzerine delikler açılır. Ardından domates salçasına istenen baharatlar eklenerek salçaya suyla kıvam verilir. Sos şeklini alan salça milföy hamura sürülür. Pizzayı tamamlamak için üzerine mısır, zeytin, sucuk, domates ve kaşar eklenir.

4. Soğuk Sandviç

Sandviç çeşitleri her havada ve her koşulda tüketime uygun olan pratik, doyurucu ve lezzetli besinlerdir. İçeriği kişilere göre çeşitlendirilebilir. Soğuk sandviç çeşitleri içeriğinde sandviçi ısıtmaya gerek duymadan yemenizi sağlayan ürünler bulunur. Tatilde hazırlanıp dolapta saklanarak acıkıldığında hızlı bir şekilde tüketilebilir.

Malzemeler: Sandviç ekmeği, domates, salatalık, marul ve peynir

Yapımı: Soğuk sandviç yapımı oldukça kolaydır. Villamgo uygulamasından sipariş verilen sandviç ekmeği içerisine domates, salatalık, marul ve peynir eklenir. İster hemen isterseniz dolapta saklayarak istediğiniz vakitte tüketebilirsiniz.

5. Kısır

Kısır lezzetiyle ve doyuruculuğuyla herkesin sevdiği bir tattır. Her bölgeye has olan sayısız kısır tarifi bulunur. Kısırın en temel malzemesi olan bulgur doyurucu olmasının yanı sıra besleyicidir. İçerisinde yer alan malzemeler bulgurun tadını arttırırken daha doyurucu olmasını da sağlar. Villa tatilinde kısır yapılarak gün içerisinde rahatlıkla tüketilebilir.

Malzemeler: Kısırlık bulgur, marul, maydanoz, soğan, sarımsak, salça, tuz ve yağ.

Yapımı: Kısır için öncelikle sıcak suyla bulgur ıslatılır. Şişen bulgura istenen baharatlar ve tuz ilave edilir. Salça eklenerek bulgurla salça iyice karıştırılır. Ardından soğan ve sarımsak doğranarak eklenir. Maydanoz, marul ve domatesler de eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Son olarak yağ eklenir ve kısır afiyetle yemeye hazır hale gelir.